Šamorín 2017

16.04.2017 12:15

Celkem 48 dvojic se rozřadilo do osmi soutěží letošních vytrvalostních závodů v Šamoríně Nature Endurance Welcome od 40 do 160 km 14 -16. dubna. V CEI3* 160 km jsme drželi palce jediné české zástupkyni, české jezdkyni Elišce Kubíčkové s dvanáctiletým valachem MAURICIUS . Až do 4. kola vše vypadalo slibně, bohužel ho nepustila veterinární kontrola do kola posledního na chody, ale oněch 140 km si oba zjevně užili, jak Eliška zmínila na Facebooku... Včera nám chyběla jen kapka štěstí k tomu, abychom dosáhli těch magických 160 km v sedle. Je to tvrdý sport a lehké podklouznutí nás zastavilo před posledním kolem. I tak to byl nejlepší závod, co jsem s Maurikem zažila. Ta chuť na pouhé mlasknutí zrychlit až do poslední chvíle, chuť běžet a pracovat byla nepopsatelná.

CEI3* 160 km

Nejtěžší soutěž ovládla slovenská jezdkyně Miriam Malá na 12letém ar. ARWIM polského původu , v čase 9:28:15 (16,894 km/h), o několik minut později dojela na druhém místě Iva Lipovac (Chorvatsko) s desetiletým  valachem THOR , kterému zdejší tratě svědčí už čtvrtou sezónu, přičemž rodina zůstala pohromadě a na třetím místě téměř současně dojel Davor Lipovac na devítileté klisně AZRA. Renate Lang z Rakouska dokončila na čtvrtém místě s klisnou debutující na 160 km,  TERCEIRA LARZAC ,a na pátém místě dojel Martin Gallo s osmiletým hřebcem shagya arabem KOHEILAN DUKA , který také okusil prvních "sto mil".

CEI2* 120 km

V CEI2* startovalo devět dvojic a dokončilo šest. Zvítězila estonská jezdkyně Bredna Prants - ASSMAN (6:31:42 , 18,381 km/h). Druhým místem se blýskl český zástupce, známý investigativní novinář Janek Kroupa na shagya ar. GAZAL V 6 HECTOR (6:40:49, 17,963 km/h). Na třetím místě pod čínskou vlajkou  dokončila Sui Bo na SAHAR. Slovenský jezdec Feras Boulbol dokončil na 6. místě s 16 letým hřebcem MUSAFER

V CEI-J-YR 2*120 km startovalo 5 juniorů, zvítězila Lucia Supeková - SHAGYA MALNA. Nejobsazenější hvězdovou soutěží byla CEI* 80 km, kde si vedoucí čtveřice rozdělila první čtyři místa v rozmezí setin - zvítězil čínský jezdec Gang Zhi - GAZAL BORBALA, před Rafal Platekem z Polska - AMOR AMOR. Na třetím místě úspěšně zahájil sezónu 14letý TUZEMEC 13 (foto) s Terezou Kopeckou s náskokem jedné vteřiny na Mario Hoffmanna - SAGA DU SAUVETERRE. O několik minut později projela cílem další zkušená dvojice Kateřina Hemzalová - RAZZIA DU BARTHAS následovaná po pěti minutách Táňou Terberovou na KAITE.

Juniorská osmdesátka CEI-J-YR* 80 km měla na startu dvě dvojice, zvítězila Lucia Supeková jun. - KASAR s 13minutovým náskokem na Maďarku Anna Lili Pék - ZARIB P.

Z národních soutěží byla českými jezdci nejvíce zastoupena soutěž na 40 km, kde se s odstupem setin vteřiny umístily na prvních třech místech Karolína Kleinová - SIVA (2:34:00, 15,584 km/h) - č. 54,  Nela Jadczaková - SOKRATES R - č. 53, a Andrea Kopecká - ASMINA AL TRESCOL - č. 59.